Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu
w Chmielniku
Studniówka 2014

Czas płynie i maturzyści tradycyjną zabawą przypomnieli sobie, że zbliżamy się do finału. Przyłączyli się uczniowie klasy II, którzy świętowali połowę swojej nauki w LO.



Studniówka 2013

Matura zbliża się do nas nieubłagalnie – to rzecz pewna. Jednak przed nią, pozwoliliśmy sobie na odrobinę zabawy. STUDNIÓWKA 2013 to wielkie wydarzenie dla nas – maturzystów. Możemy na chwilę zapomnieć o przytłaczającej nas nauce i oddać się szaleństwu. I tak też zrobiliśmy. Zabawa trwała 9 godzin, a nam zleciała jak kilka minut. Doskonały bal uświetniła muzyka, która rwała nasze nogi do tańca, oraz stoły suto zastawione jedzeniem. Będzie to następne wydarzenie, które na długo zostanie w naszej pamięci.



Studniówka2012

Do matury już tylko (prawie) 100 dni, więc pora na tradycyjny bal. Do maturzystów dołączyli uczniowie klasy II, którzy obchodzili półmetek swojej licealnej edukacji. Zaprosili oczywiście pierwszaków i innych przyjaciół. W takim towarzystwie, przy suto zastawionych przez rodziców stołach i muzyce rodzinnego zespołu prof. Tomasza Kotarby (z żoną Natalią), zabawa nie mogła się nie udać. A wszystko to w niezwykłej scenerii "miasta nocą", w które dzięki wsparciu prof. Olega Czyżowskiego (i kilkuset metrom kwadratowym zamalowanego papieru) zamieniła się szkolna aula.



Studniówka 2010

Przy "drobnej" :) pomocy prof. Czyżowskiego nasza szkoła na czas studniówki zamieniła się w średniowieczne zamczysko. Wbrew zasadzie, że nikt nie jest prorokiem we własnym domu, o oprawę muzyczną poprosiliśmy prof. Kotarbę z zespołem. Zabawa była więc przednia, jadło też, miejmy nadzieję, że po takiej rozgrzewce matura pójdzie bez żadnych problemów ...



Studniówka 2007

Studniówka 2007
Artykuł wkrótce...



Pomocy, nóg nie czuję!

czyli o gorączce pewnej styczniowej sobotniej nocy


Zapach perfum, błysk brokatu, szum balowych sukien… - oto co wypełniało budynek naszej szkoły już od popołudnia w dniu 7 stycznia. W jednej z sal rozlegał się śpiew osób przygotowujących muzyczną oprawę liturgii, w innej prym wiodły półmiski, talerze i tym podobne naczynia, oczywiście z adekwatną zawartością. Pięknie udekorowana sala już czekała, aż ustrojone pary ruszą w tan…

O godzinie 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęła się uroczysta Msza święta, podczas której ksiądz wygłosił bardzo pouczające kazanie. Po pełnej skupienia modlitwie przyszła kolej na bardziej luźną część.
I tak po raz kolejny w auli naszej szkoły padły słowa: „Poloneza czas zacząć!”. Korowód strojnych w suknie pań w towarzystwie szykownych dżentelmenów przepłynął ponad parkietem w pełnych gracji kombinacjach i figurach. Po tak wdzięcznym początku przyszła kolej na bardziej frywolne tańce przy akompaniamencie niezwykle pomysłowej i utalentowanej orkiestry. Nie zabrakło dobrze znanego „Pociągu” czy „Chusteczki”. Organizatorzy zadbali też o to, by zmęczeni tańcem goście nie opadli z sił i mieli czym nadrobić utraconą energię, toteż stoły uginały się pod mnóstwem smakowitych potraw, czego ukoronowaniem było danie główne poprzedzające poloneza.
Cała impreza zakończyła się około godziny 5 rano, ale najbardziej wytrwali biesiadnicy tak samo, jak zaczęli, tak i skończyli zabawę Mszą świętą w pobliskim Sanktuarium.
Warto wspomnieć, że opisywane wydarzenie było nie tylko studniówką klasy III, ale także półmetkiem klasy II. Jako zaproszony gość popełniła bym niewybaczalne faux pas nie wyrażając swojego podziwu dla niebywałej pomysłowości i determinacji organizatorów. Oni sami zaś podkreślają, że gdyby nie bezinteresowna pomoc oraz wsparcie zaprzyjaźnionych i życzliwych osób, cała impreza nie byłaby tak okazała.
Na koniec winniśmy zwrócić uwagę na bardzo istotny fakt. Klasa maturalna liczy zaledwie cztery osoby, a pomimo to panująca atmosfera i zabawa były przednie. Myślę, że każdy spośród uczestników podzieli moją opinię.

Zakończenie pozostawiam Czerwonym gitarom:

„Minęła studniówka z wielkim hukiem
Czas ucieka i matura coraz bliżej...”




Już za... 100 dni matura

Strach pomyśleć, ale rozpoczęło się już odliczanie dni do matury. Przypomniała nam o tym tradycyjna studniówka, w której uczestniczyło sześcioro uczniów trzeciej klasy naszego liceum wraz z osobami towarzyszącymi oraz pan dyrektor Zenon Fajger i nasz wychowawca, pan Jan Dzierżanowski (z żonami).

Nasza studniówka była nietypowa, ponieważ odbyła się w... Krakowie w sali klubu garnizonowego. Dołączyliśmy się tam do VIII Balu Galicyjskiego prowadzonego m.in. przez wodzirejów znanych z naszych szkolnych bali. Był to wielki bal, bo uczestniczyło w nim prawie 300 osób.
Zabawa była wspaniała, co ułatwiały nam taneczne rytmy od lat 70. do współczesnych. Ale i tak najbardziej podobał nam się polonez z "Pana Tadeusza", który trwał ok. 20 minut.
Bawiliśmy się do białego rana.



Copyright © 2005
by Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu w Chmielniku
Wszelkie prawa zastrzeżone.