Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu
w Chmielniku
Rozpoczęcie roku szkolnego

No i zabrzmiał pierwszy dzwonek...



Pożegnanie kl. III LO

25 kwietnia klasa III zakończyła swoje lekcje w naszej szkole. Teraz jeszcze matura i ....?
Pożegnaliśmy ich wspólnie uczestnicząc we Mszy Św. w ich intencji a później w uroczystości w szkole.



Święto Podwyższenia Krzyża

Zgodnie z tradycją w święto Podwyższenia Krzyża, po uroczystej Mszy Świętej w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku, udaliśmy się w procesji pod Krzyż Milenijny. Tam po modlitwie i krótkim programie przygotowanym przez nauczycieli i uczniów naszych szkół, delegacje szkół chmielnickich złożyły wiązanki kwiatów.



UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

I zaczął się kolejny rok szkolny. Witamy nowych uczniów i wszyscy mamy nadzieję, że będzie pomyślny.



Minął kolejny rok

Minął kolejny rok rok szkolny. Uroczyste pożegnanie ze szkołą szczególnie przeżyli uczniowie klasy III gimnazjum dowcipnie, refleksyjnie i bardzo serdecznie pożegnani przez klasy II. Szczególne powody do radości mieli ci (a było ich sporo), którzy zapracowali sobie na świadectwo z wyróżnieniem i nagrody za szczególne osiągnięcia.



Pożegnanie

W pamięci mamy moment, kiedy po raz pierwszy (6 lat temu) przekroczyliśmy mury tej szkoły..., a teraz musimy się już z nią żegnać. 26 kwietnia uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nasze zakończenie roku. Po Eucharystii udaliśmy się do szkoły, gdzie Siostra Dyrektor przywitała wszystkich zebranych oraz skierowała kilka słów do nas – maturzystów. Następnie pożegnaliśmy szkołę i nauczycieli w podniosłym, ale i zabawnym „wojskowym” stylu. Klasa II LO przygotowała dla nas niemniej śmieszny filmik ukazujący nasze (z ich punktu widzenia) aspiracje na przyszłość. Po tych humorystycznych akcentach zaczęła się część bardziej oficjalna, a mianowicie rozdanie świadectw, z których wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Na koniec zrobiliśmy sobie jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć. I już mogliśmy cieszyć się wolnością!
Ten ostatni dzień był dla nas dość nostalgiczny: ostatni raz usiedliśmy w naszych szkolnych ławkach, żegnaliśmy się z ludźmi, których do tej pory widywaliśmy na co dzień. Powoli uświadamialiśmy sobie, że właśnie zakończyliśmy pewien okres w naszym życiu. Miejmy jednak nadzieję, że wspomnienia z tych miłych lat nie pójdą w niepamięć, a my jeszcze nieraz odwiedzimy nasz stary SLODS. Tymczasem życzcie nam powodzenia na maturze ;)




Dzień otwarty - 10 kwietnia

Dnia 10 kwietnia wszyscy w szkole oczekiwali na przemiłych gości - rodziców oraz uczniów szkół podstawowych czy gimnazjalnych, aby przedstawić szerszemu gronu, jaka nasza szkoła jest i co mamy dobrego do zaoferowania.
Już teraz dziękujemy wszystkim przybyłym z Chmielnika, Woli Rafałowskiej, Błędowej Tyczyńskiej, Zabratówki czy Kielnarowej i mamy nadzieję, że długi czas spędzony w naszych murach dał możliwość poznania prawdziwego oblicza naszych szkół.
Program był bogaty i w organizację włączona była cała społeczność szkolna. Wszystkich przywitała Siostra Dyrektor, a następnie głos zabrał pan Marcin Gwizdak prezentując poszczególne części programu.
Przywitał nas zespół wokalny, przygotowany przez panią Paulinę Wziątka i pana Pawła Ważnego, z piękną piosenką w języku angielskim, śpiewaną na cztery głosy. Było to trudne zadanie, ale efekt zdumiał wszystkich.
Nie dane było nam się nudzić, bo zaraz po tym uczniowie klasy II gimnazjum- Paweł Cyrul i Patrycja Sroka, zaprezentowali walory naszej szkoły w prezentacji multimedialnej, a pan Jan Kłosowski przedstawił ważne informacje o wysokich wynikach nauczania i efektach na egzaminach gimnazjalnych oraz wspomniał o realizowanych projektach.
Przyszedł czas na trochę śmiechu w czasie oglądania uczniów klas licealnych- Szymona Żytka i Agnieszki Ciura w skeczu. Szymon przekonywał wszystkich jak dziewczyny nie mogą od niego wzroku oderwać, za to Agnieszka, która przypadkowo usiadła na ławeczce koło tego „chwalipięty” była raczej zdegustowana wypowiedziami tegoż „pana”.
Najdłuższym punktem programu okazał się spektakl teatralny, na podstawie bajki rosyjskiej „Opowieść o Mrozie czarodzieju”, w wykonaniu uczniów liceum i przygotowany przez dwie polonistki- panią Barbarę Jaworską i panią Joannę Bazan-Witwicką. Była to historia biednej Nastki, która dręczona przez złą macochę, znajduje po wielu przygodach miłość swego życia – Iwana . Pięknie przygotowane rekwizyty, stroje, nie przyćmiły wspaniałej gry aktorskiej. Chociaż wszyscy pięknie grali i mają niezwykłe talenty, jak Baba Jaga, Babuszka, Macocha, czy Czarodziej, dziewczęta z okolicy, to większość osób zachwyciła się rolą siostry Nastki zagraną wyśmienicie przez Karola Jaworskiego.
Ponieważ długa to była historia, nasi goście zostali zaproszeni do spaceru po szkole i odwiedzili sale komputerową, bibliotekę szkolną, a żeby wzmocnić swe siły przybyli również do jadalni, gdzie czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów oraz pani Jolę i Zosię, które w kuchni spędziły dużo czasu zanim wszystko powędrowało na stoły. Po chwilach „dla podniebienia”, wrócili wszyscy na aulę i teraz czekała nas intensywna prezentacja części sportowo-tanecznej.
Zaprezentowały się zespoły taneczne z różnych klas. Były to tańce dziewcząt z gimnazjum , w tym rock-n-roll w wykonaniu klas pierwszych , hip-hop w wykonaniu klas drugich, gangam style i bardzo subtelny i piękny układ taneczny trzech trzecioklasistek. Również chłopcy pokazali swoje talenty taneczne w znanym już w naszej szkole jump-style’u.
Ostatnim punktem programu był pokaz judo, w który to wprowadził nas pan Barłomiej Grendys. Zanim pokazał efekty pracy swojej i uczniów, przedstawił gamę zajęć na lekcjach wychowania fizycznego i to, ze mimo braku Sali gimnastycznej uczniowie mają wiele atrakcji jak tenis stołowy, judo, taniec, elementy akrobatyki, biegi, hokej i wiele innych , jak na przykład wyjazdy na łyżwy w czasie zimy. Następnie uczniowie zaprezentowali rozgrzewkę, tzw. pady, walkę , z której najbardziej emocjonująca była ostatnia między gościnnie występującym Mateuszkiem z klasy I szkoły podstawowej , a naszym uczniem Mateuszem z klasy II gimnazjum. Wydawać by się mogło, że taka różnica wieku, a przede wszystkim wysokości i wagi jest znaczna, ale nasz gość "pokonał" bez problemu swego przeciwnika. Myślę, że prawie wszyscy członkowie naszej szkoły przebywali w niej aż do późnych godzin wieczornych, to jednak efekty ciężkiej pracy, pozostawiły wiele radości, satysfakcji. Podziękowania należą się wszystkim – zarówno nauczycielom, jak i uczniom- którzy poświęcali wiele godzin na doszlifowanie ostatecznych występów.
A tych, którym się spodobało w naszych murach, oraz tych, którzy nie byli na Dniach Otwartych, zapraszamy do naszych szkół.



150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Dla uczczenia 150 rocznicy wybuchu Powstania styczniowego zorganizowaliśmy międzyklasowy konkurs pieśni powstańczych. W XIX w śpiew odgrywał ważną rolę w życiu społeczeństwa, wspólnie śpiewane pieśni były często wyrazem uczyć, myśli, dążeń narodu polskiego. Tworzone w oddziałach powstańczych były też często jedyną w tych warunkach rozrywką, dodawały odwagi i podtrzymywały na duchu.
Każda klasa zaśpiewała jedną z dwóch wcześniej wylosowanych pieśni, przedstawiła okoliczności jej powstania i plastyczną ilustrację treści zawartych w jej tekście.
Jury pod przewodnictwem dra Krzysztofa Hajduka I miejsce przyznało kl. Ib. Na drugim ex aequo uplasowały się kl. II a i kl. III LO.



Konkurs kolędowy

Kolędy lubimy wszyscy śpiewać - a czy zwracamy uwagę jaką naukę nam przekazują? Mieliśmy okazję to sprawdzić w ciekawie przygotowanym przez prof. Paulinę Wziątkę i prof. Pawła Ważnego międzyklasowym konkursie. Chyba najwięcej zabawy dostarczyła konkurencja polegająca na odgadnięcie kalamburów nawiązujących do fragmentów kolęd.



Dzień Papieski

Z okazji liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II - polskiego papieża, grupa szkolnego koła Caritas i ochotnicy spoza grupy, przy pomocy pani Eweliny Malec, poświęciła krótką chwilę na zadumie nad słowami naszego Rodaka. Główne rozważania dotyczyły pierwszych słów Papieża: "Nie lękajcie się" wypowiedzianych na samym początku pontyfikatu i związanej z tymi słowami potrzebie odnalezienia Bożej miłości oraz poddaniu się Duchowi. Przez atmosferę tamtejszych dni przeprowadziła nas przedstawicielka starszego pokolenia - babcia, którą perfekcyjnie przedstawiła Agnieszka Ciura, uczennica liceum, w rozmowie z wnuczkiem, czyli Jackiem Ciupakiem, który jako przedstawiciel młodego pokolenia zgłębiał utwór Słowackiego o wyborze Papieża- Polaka. Można było wejść w klimat tego czasu oglądając prezentowany przez pana Marcina Gwizdaka fragment filmu "Człowiek, który został Papieżem". Wsłuchując się w śpiew przy akompaniamencie pana Pawła Ważnego, oraz podziwiając dekoracje wykonane przy pomocy pani Emilii Jaworskiej i piękny obraz bł. Jana Pawła II namalowany przez pana Olega Czyżowskiego i po raz pierwszy prezentowany publicznie właśnie w dniu 22 października 2012 w naszej szkole, mogliśmy doświadczyć tego, jak niewiele trzeba, aby "nie lękać się" i jak takie życie jest wygrane przez nas.
Niech przesłaniem tego dnia będą słowa "Nie lękajcie się - ducha nie gaście" - tak znajome dla każdego Polaka. "



Procesja pod Krzyż Jubileuszowy

Zgodnie z wieloletnią tradycją, z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, uczniowie chmielnickich szkół 17 września wzięli udział we Mszy Świętej, po czym udali się z procesją pod Krzyż Jubileuszowy. Tam nauczyciele i uczniowie naszych szkół przedstawili krótki program artystyczny, po czym delegacje szkół złożyły kwiaty.



Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

3 września Mszą Św. w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Na uroczystym spotkaniu w szkole, Siostra Dyrektor powitała nowych uczniów i nauczycieli, przedstawiła główne kierunki pracy, odwołując się do nauczania bł. Jana Pawła II. Tradycyjnie był też czas na refleksję nad historią - w tym roku poświęconą najmłodszym bohaterom Powstania Warszawskiego, uświetnioną krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas II gimnazjum pod kierunkiem prof. Pawła Ważnego.
W końcu zabrzmiał pierwszy dzwonek.



Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Wszystko się kiedyś musi kończyć, ale chyba żaden koniec nie jest tak radosny dla każdego, jak zakończenie roku szkolnego. Jak tradycja już nasza wskazuje, rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w naszym sanktuarium, a następnie po słowach powitania Siostry Dyrektor i pana senatora Kazimierza Jaworskiego, doczekaliśmy się na zawsze interesujący punkt programu – część artystyczną. Już po chwili na aulę wjechał na rowerku sędzia Szelik, który to przewodniczył rozprawie sądowej, w której oskarżonymi były obie klasy III gimnazjum. Był adwokat, obrońca i świadkowie, wśród których pojawiła się pani Jola od konserwacji powierzchni płaskich i ojciec „Minia” z synem. Mimo wielkiej obrony ze strony obu wychowawców klas trzecich, obie klasy zostały skazane na wydalenie ze szkoły natychmiastowo. Jednakże zaraz po przedstawieniu opartym na znanym telewizyjnym serialu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, uczniowie klas III gimnazjum zostali wezwani przez klasę II gimnazjum, która wręczyła swym starszym kolegom i koleżankom upominki, w których każdy stał się postacią z Teletubisiów.
Z roku na rok wzrasta poziom przedstawień końcoworocznych. Tym razem klasy III gimnazjum żegnając się ze szkołą, również wzięli pod lupę swych nauczycieli. Rozpoczęło się od niezłej burzy, którą wywołało wejście do sali lekcyjnej pani Barbary Strzelec. Poznaliśmy niekonwencjonalne metody pracy pana Marcina Gwizdaka oraz nowatorską metodę na uniknięcie ściągania wprowadzoną przez pana Pawła Ważnego. Uczeń grający pana Tomasza Janika nie musiał mieć zupełnie żadnych pomocy, bo same powiedzenia i atmosfera lekcyjna doskonale nam to przedstawiła. Tak zostało nam przedstawione jeszcze wiele osobistości z grona pedagogicznego. Klasy trzecie pokazały swój talent wokalny i zaśpiewały o niektórych nauczycielach, przerwach czy egzaminach. Osobiście podobał mi się tekst „bo do testu trzeba dwojga”, a o resztę spytajcie widowni.
Po tych chwilach wzruszeń, były kwiaty oraz życzenia dla nauczycieli i czas na rozdanie świadectw trzecioklasistom, potem tych z wyróżnieniem pozostałym klasom oraz rozdawanie nagród.


Uczniowie zainteresowani przegraniem filmu i fotek z zakończenia roku proszeni o kontakt z O.Czyżowskim tel. 793797137 (wszystko zajmuje 4GB).



Przed ostatnim dzwonkiem...

Ostatnie dni w naszej szkole były czasem, kiedy była okazja pochwalić się różnymi talentami, którymi niekoniecznie można błysnąć podczas lekcji. Aby pozwolić młodym rozwinąć skrzydła i pokazać jak wiele talentów drzemie w nas samych, postanowiłam pierwszy raz w naszej szkole, zorganizować festiwal talentów. Myślę, że jest ich spora liczba, aczkolwiek ostatnie chwile roku szkolnego spowodowały, że na scenie pojawiła się garstka odważnych, ale za to zaprezentowali naprawdę wielki talent. Po pierwsze był pokaz tańca „klasycznego” w wykonaniu Joli i Pawła Tadli, po czym ze swymi zdolnościami w jump style wystąpili chłopcy z klasy III a i na koniec samozwańcy z klas III gimnazjum zaprezentowali układ choreograficzny- taneczny do wybranego utworu, w którym jak mantra powtarzało się słowo angielskie „baby”. Uważam festiwal za udany i na następny raz będziemy szukać więcej talentów.

Wiele emocji dostarczył też "Dzień Sportu", którego główną atrakcją był mecz koszykówki między drużyną nauczycieli i uczniów. Już po kilku chwilach prowadzącymi okazali się przedstawiciele grona pedagogicznego i tak już pozostało do końca. Trzeba przyznać, że uczniowie nie chcieli się do końca poddać i wystawiali coraz to nowe składy. Ostatecznie nauczyciele, kolejny rok z rzędu, stali się zwycięzcami. Gratulujemy naszym uczniom ochoty do walki i zapraszamy za rok.



Pożegnanie abiturientów

27 kwietnia klasa III LO zakończyła naukę w naszej szkole. Żegnaliśmy uroczyście, ale też wesoło i nostalgicznie, życząc powodzenia na maturze.



Jasełka

Klasa I LO wzmocniona przez młodszych i starszych kolegów przedstawiła tradycyjne "Jasełka". Temat niby znany, ale interpretacja jak zwykle twórcza.



Szczodroki

17 stycznia 2012 roku uczniowie naszych szkół dołączyli do kolędników na corocznych „SZCZODROKACH” organizowanych przez SP N3 w Chmielniku. Ciepłą, rodzinną i świąteczną atmosferę podgrzewała rozpiętość wiekowa kolędników oraz różnorodność wykonywanych utworów i scenek, a także wspólne kolędowanie. W tym roku zaprezentowały nas dwie grupy. Kolędników z gimnazjum, którzy wykonali kilka pięknych kolęd w stylu gospel,przygotował nauczyciel muzyki Tomasz Kotarba. Uczniowie LO sami przygotowali i pięknie wykonali dwie kolędy, z których jedna zabrzmiała po łacinie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i szczodroki oraz zostali poczęstowani ciastkiem i herbatą. Po ukończeniu występu naszych licealistów Pani Dyrektor złożyła życzenia uczniowi II LO Karolowi Jaworskiemu, absolwentowi SP n3 z okazji 18 tych urodzin, a wszyscy uczestnicy dołączyli do życzeń z „Gwiazdką pomyślności”.



Hej kolęda, kolęda!

4 stycznia nasza szkolna wspólnota zebrała się na wspólnym kolędowaniu. Spotkanie prowadził prof. Marcin Gwizdak przy wsparciu prof. Pawła Ważnego, z nieodłączną gitarą (ale tym razem gitarzystów było wielu - w kl. IIIa nawet zespół z bębnem). Każda klasa zaprezentowała wybraną kolędę i złożyła wszystkim tradycyjne świąteczno-noworoczne życzenia. Repertuar był bardzo różnorodny, sposób interpretacji również. Najbardziej zaskoczyła chyba wszystkich kl. II LO wykonując na głosy kolędę po łacinie.



Wieczorek z poezją ks. Jana Twardowskiego

W poniedziałek 7 listopada w naszej szkole, odbył się „Wieczorek z poezją ks. Jana Twardowskiego”. Głównym koordynatorem była pani Ewelina Malec, która wraz z szkolnym kołem Cartitas podjęła się organizacji tego spotkania.
Miało ono otwartą formułę i recytacji mógł się podjąć, każdy z przybyłych na to spotkanie. Najodważniejsi okazali się panowie profesorowie, którzy spontanicznie w duecie męskim (1 piosenka) później w trio mieszanym wystąpili na samym początku wieczorku.
Oprócz nauczycieli występowali również uczniowie: Jolanta Tadla (IIIa), Marcin Nizioł (Ia), Patrycja Malinowska (Ia), Patryk Nazimek (Ia), Mateusz Mruc (Ia), Ola Leśniak (Ib), Klaudia Koszela (IILO).
Mam nadzieje, że tym skromny opisem spotkania, zachęciłem was do włączania się w tego rodzaju inicjatywy.



Podwyższenie Krzyża Świętego

Zgodnie z wieloletnią tradycją, z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, uczniowie chmielnickich szkół 16 września wzięli udział w Mszy Świętej, po czym udali się z procesją pod Krzyż Jubileuszowy.



Rozpoczęcie roku szkolnego

Rok szkolny rozpoczęliśmy 1 września Maszą św. w Sanktuarium, a później wszyscy spotkalismy się w auli Społecznego Gimnazjum i LO Doliny Strugu. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Tadeusz Wołosz - proboszcz z Chmielnika , ks. dr Zbigniew Kosik - proboszcz z Błędowej Tyczyńskiej (który w tym roku będzie uczył w naszym LO) i senator Kazimierz Jaworski. Siostra dyrektor serdecznie przywitała wszystkich, a szczególonie nowych nauczycieli i uczniów klas pierwszych. Był też czas na refleksję z okazji 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej i wspomnienia z wakacyjnych wypraw.



Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Po raz kolejny uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Po Mszy świetej, zebralismy się na auli i rozpoczął się wyjatkowo obfity program. Najpierw prezentacja niektórych dokonań artystycznych uczniów: koncert fletowy i spektakl "Mały Książe". Później bardzo ciekawe pożegnanie ze szkołą klasy trzeciej gimnazjum i pożegnanie klasy trzeciej przez klasę drugą. W końcu część bardziej oficjalna - wręczenie świadectw, nagród i stypendiów wyróżnionym uczniom. A było ich nie mało... Zapracowana, ale szczęśliwa Siostra Dyrektor, żegnając klasę trzecią z dumą przypomniała ich wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego.

A teraz zasłużony odpoczynek (na który mamy zresztą wiele wspólnych pomysłów).



Pierwszy konkurs gazetek ściennych


Każdy chyba ma świadomość, jak ważną rolę pełni estetyka w życiu codziennym. Stąd też pomysł, żeby zorganizować konkurs gazetek ściennych w klasach SGDS i SLODS. Poszczególne klasy miały za zadanie w wyznaczonym terminie przygotować tematyczne gazetki ścienne (na Wielki Post, Beatyfikację Jana Pawła II, Dzień Matki), które następnie były oceniane przez artystę malarza pana Olega Czyżowskiego. Oprócz waloru estetycznego gazetki również były pobudką do refleksji o sprawach ważnych, o którą w dzisiejszym rozpędzonym świecie niestety coraz trudniej . . .

Zwycięzcy (28 / 30 pkt):
I miejsce ex aequo osoby z:

Klasy IIb SGDS:
Ewa Ciura
Paulina Gibała
Patrycja Kopiec
Marysia Nizioł
Paulina Przystaś
Gabriela Szczepańska

Oraz z klasy I SLODS:
Weronika Czyżowska
Klaudia Koszela
Magdalena Kuźniar
Olga Żytka



Kolędowanie w stylu gospel

Szkolny chór w nowych strojach zadebiutował w styczniu w Szkole Podstawowej Nr 3 podczas organizowanej tam corocznie imprezy "Szczodroki". Dziewczyny zaśpiewały kolędy zaaranżowane przez kierującego chórem prof. Tomasza Kotarbę w stylu gospel. Szkoda, że tego nie słyszymy...



Inauguracja roku szkolnego 2010-2011

1 września uroczystą Mszą Św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Później podczas spotkania w szkole Siostra Dyrektor przywitała wszystkich, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Była też okazja do przypomnienia ważnych rocznic historycznych - 71. wybuchu II wojny światowej i 30. strajków i porozumień sierpniowych, które otworzyły drogę do powstania NSZZ "Solidarność". Oczywiście nie zabrakło wakacyjnych wspomnień - z wyprawy rowerowej na Litwę i obozu wędrownego harcerzy.



Pożegnanie klasy 3 LO

30 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klasy III LO. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Później już w szkole nastąpiło pożegnanie, wręczenie nagród i świadectw. Teresa Dziura została przez Radę Pedagogiczną nagrodzona honorowym wpisem do kroniki szkoły. Ona też oraz Anna Majewska uzyskały świadectwo z wyróżnieniem. Abiturienci pożegnali się z nauczycielami i młodszymi kolegami wesołym programem artystycznym, a uczniowie klasy I LO również przedstawili swój program pożegnalny.
Potem jeszcze siostra dyrektor zaprosiła wszystkich do jadalni i jakoś nikomu tym razem nie śpieszyło się do domu.
W uroczystości uczestniczyli też goście: ksiądz proboszcz Tadeusz Wołosz, senator RP Kazimierz Jaworski, prezes Towarzystwa Przeciwdziałania Uzależnieniom "Trzeźwa Gmina Tadeusz Kozak i przewodniczący Rady Rodziców Ireneusz Dzieszko.



Dni prawdy

W dniach 27-29 kwietnia uczniowie klasy trzeciej pisali swoje egzaminy gimnazjalne. Było oczywiście trochę emocji, ale już po wszystkim. Teraz czekamy na wyniki.



Dzień otwarty gimnazjum

21 kwietnia naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas szóstych z okolicznych szkół. Mieli możliwość poznania specyfiki naszej szkoły, różnych form aktywności pozalekcyjnej uczniów (np. gazetka "Optymista", turystyka), obejrzeć popisy artystyczne naszych uczniów (pantonima, skecze kabaretowe, taniec) oraz prezentację judo.
Dziękujemy za miłą wizytę i mamy nadzieję, że spotkamy się znów po wakacjach!



Dzień Europejski 2010

14 lutego Kościół wspomina św. Cyryla i Metodego - patronów Europy, misjonarzy Słowian. W naszej szkole organizujemy wtedy Dzień Europejski, który jest okazją, aby na wesoło poznać bliżej kilka państw naszego kontynentu.



Zakończenie roku szkolnego 2008/2009

Minął kolejny rok nauki. Pora na podsumowania, pożegnania i plany na wakacyjne wypady...



Jasełka 2009

Zgodnie z odwieczną (a przynajmniej kilkuletnią) tradycją, niedługo po Bożym Narodzeniu, klasa I gimnazjum prezentuje szkolnej społeczności jasełka. Tym razem nastąpiło to 29 stycznia. Mimo, że część aktorów złożyła choroba, spektakl był jak zwykle i refleksyjny i rozrywkowy, a na aktorskim firnamencie rozbłysło kilka nowych gwiazd.



Zakończenie roku szkolnego 2007/2008

20 czerwca ostatni dzwonek przed wakacjami zaprosił na uroczyste zakończenie roku szkolnego. Były dyplomy, nagrody świadectwa a nawet niezwykle oryginalny film o trzecioklasistach autorstwa Konrada i Krystiana Kuszów. Świetnym preludium przed wakacyjnym wypoczynkiem był debiut szkolnego zespołu tanecznego prowadzonego przez P. Joannę Chorzępę.



Pożegnanie III LO

Mszą Sw. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia nauki w naszej szkole przez klasę III LO. Po pożęgnaniu przez młodszych kolegów przyszła kolej na świadectwa i nagrody. Była to klasa wyjątkowa - 75% uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, a Barbara Krupczak najwyższą nagrodę w naszej szkole - honorowy wpis do kroniki. Życzymy powodzenia na maturze!



Dzień Europejski

Tradycyjnie 14 luty, w liturgii Kościoła poświęcony św. Cyrylowi i Metodemu - patronom Europy, był w naszej szkole okazją do bliższego poznania różnych zakątków naszego kontynentu. Wszystkie klasy wykonały gazetki poświęcone wylosowanym przez siebie krajom, oraz w różnych formach zaprezentowały je przed szkolną publicznością. Później odbył się międzyklasowy quiz wiedzy o Europie.

W konkursie gazetkowym zwyciężyła klasa II gimnazjum (Szwajcaria), przed III LO (Rosja) i I gimnazjum (Niemcy). W quizie bezkonkurencyjna była I LO, przed I gimnazjum i III LO.



Inauguracja sezonu 2007/08

Zima nadchodzi, więc w czwartek 18 października ruszyliśmy do Dębicy. Stały skład wspierany przez absolwentów LO zasilili pierwszoklasiści i młodsi koledzy z SP 2. Lód wytrzymał, my też, ciąg dalszy nastąpi!



Babski wieczór

W naszej szkole organizowane są czasami wieczorki filmowe. Ostatnio nasze kochane nauczycielki p. Ewelina i P. Monika zorganizowały taki „babski wieczór”. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 19.00 i przez cały czas było dużo śmiechu i zabawy. Jak można było się spodziewać, komedie romantyczne, w tym ponadczasowy „Kopciuszek”, wywołały zarówno dużo radości jak i łez. Po wyczerpujących doznaniach każda z nas zgłodniała, więc postanowiłyśmy zamówić coś specjalnego. Gorączkowo czekałyśmy na przystojnego pana z pizzą, który jednak nie dorównał urodą księciu z bajki. Ostatecznie zostało nam tylko zjeść po kawałku pizzy i pogadać o kobiecych sprawach.
Babski wieczór udał nam się świetnie, choć na następny dzień częściej niż zwykle ziewałyśmy na zajęciach. Mamy zamiar częściej spędzać w podobny sposób nasz wolny czas.



Andrzejki 2006

Dnia 30.11.2006 w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez klasę III LO. Muzykę zapuszczał DJ Juzz a w bufecie obługiwały ziomalki z klasy maturalnej. Były ciasteczna własnej produkcji różnych rodzajów. Było super:)



Bogowie lubią drożdżówki:)

W klasie I gimnazjum dnia 30.11.2006 odbyła się uczta bogów u gościnnego Zeusa na Olimpie. Stawili się wszyscy zaproszeni i przy drożdżówkowej ambrozji wspominali stare dobre czasy mitologii. Zabawa była doskonała dopóki Moira (Pani Małgosia Zielińska) nie przecięła swojej nici. Zadzwonił dzwonek i nawet bogowie musieli pisać sprawdzian z matematyki.



Andrzejki

Hitem było jedzenie czekolady – niby zwykła rzecz, a cieszy :P. Obyło się bez wosku i kluczy... Lecz panny nasze jabłuszka obierały i skórki rzucały :). Nic dodać nic ująć – było bardzo sympatycznie.



Niejedna łezka zakręciła się w oku

Ptaszki wyfrunęły z gniazdka...

Od 15 kwietnia najstarszą klasą w szkole jest II LO. Mszą Święta i krótką akademią pożegnaliśmy maturzystów, którzy otrzymali świadectwa ukończenia liceum i każdy z nich został humorystycznie opisany przez młodszych kolegów. Będziemy się jeszcze widywać, bo przecież mają egzaminy. Mamy nadzieję, że nie tylko one będą powodem odwiedzin.



Jak nasze panie goliły chłopaków

W naszej szkole był Dzień Chłopaka, więc wiadomo, że powinien być także Dzień Dziewczyny. Impreza odbyła się 1 kwietnia i została połączona z pierwszym dniem wiosny.

Dzień rozpoczął się od biegu terenowego. Każda klasa gimnazjum została podzielona na grupę dziewczyn i chłopaków. Celem każdej grupy było znaleźć i rozwiązać różne zadania. Pojawiło się tu wiele zabawnych poleceń, m.in. zaopiekowania się jajkiem. Później wszyscy spotkaliśmy w szkolnej auli. Tutaj czekały na nas inne zmagania przygotowane przez nauczycieli. Musieliśmy wykazać się umiejętnościami wokalnymi, a także naśladowania bohaterów bajek. Inne zadanie polegało na tym, że dziewczęta i nauczycielki goliły sześciu wybranych chłopaków.

Impreza zakończyła się ogłoszeniem wyników biegu terenowego. Pierwsze miejsce zajęli chłopcy z III klasy oraz dziewczęta z I. Drugie - chłopcy z I klasy. Laureaci otrzymali nagrody w postaci batoników.



Wszystkie oklaski dla chłopców

W dniu swojego święta musieli zaplatać warkocze dziewczętom, robić im makijaż i wiązać krawaty

Jest dzień kobiet, dzień dziewcząt, więc czemu nie i chłopców? Takie właśnie święto obchodziliśmy w naszej szkole 18 marca.
Uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w auli, aby obejrzeć program artystyczny, który przygotowały Kasia i Ewelina Szczepanik.
Licealistki przygotowały część konkursową. Wybrano ośmiu kandydatów do konkursu na najmądrzejszego i najbardziej eleganckiego chłopaka oraz na ulubieńca publiczności. Nasi panowie musieli odpowiedzieć na wiele trudnych pytań oraz wykazać się umiejętnościami zaplatania dziewczętom warkoczy i robienia im makijażu. Oczywiste jest, że każdy mężczyzna powinien umieć wiązać krawat, więc i takiej konkurencji nie zabrakło.
Najmądrzejszym uznano Darka Błażejowskiego z III klasy gimnazjum, który został także ulubieńcem publiczności. Najelegantszym okazał się Andrzej Majewski z II klasy liceum. - Cieszę się, że mogłem brać udział w tym konkursie i jestem bardzo podekscytowany tym, że mnie wybrano - powiedział nam Andrzej. - Chciałbym podziękować tym, którzy mi kibicowali.



Copyright © 2005
by Społeczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące Doliny Strugu w Chmielniku
Wszelkie prawa zastrzeżone.